مشخصات فردی و زندگینامه
نام:محمد حسین
نام خانوادگی:بهرامی
آدرس وب سایت:http://www.mbahrami.ir
آدرس وب سایت:http://www.noormags.com
نخصص ها:علوم قرآنی ، علوم قرآنی ، علوم حدیث

زندگی نامه

اینجانب محمد حسین بهرامی در سال 1354 در تهران متولد شدم. تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در شهر قم گذراندم.

در سال 1368 وارد حوزه علمیه شدم. مقدمات را در مدرسه شهیدین گذراندم. سطح را در حوزه و در محضر اساتیدی از جمله حجج اسلام موسوی تهرانى، اعتمادی (ره)، احمدی میانجی(ره) و دیگر اساتید طی کردم. سه سال نیز در درس خارج اساتیدی از جمله آیات عظام شبیری زنجانى، مکارم شیرازی و وحید تبریزی (ره)شرکت نمودم.

سال 1375 و همزمان با سطح، از طریق موسسه امام خمینی (ره) به کارشناسی ارشد پیوسته در رشته الهیات مشغول شده و در سال 1381 با نگارش پایان نامه اندیشه های حدیثی علامه محمد تقی شوشتری(ره) درکتاب النجعه فارغ التحصیل شدم. در سال 1382 در دانشگاه تربیت مدرس قم در رشته علوم قرآن و حدیث برای گذراندن مقطع دکتری پذیرفته شدم. و در سال 1389 از رساله خود با عنوان «بررسی تطبیقی منهج حدیثی شیخ حر عاملی (ره) و آیت الله بروجردی (ره) در تدوین کتابهای وسایل الشیعه و جامع احادیث الشیعه» دفاع نمودم.

در کنار تحصیل در مراکز سفیران هدایت، جامعه الزهرا(س)، دانشگاه قم و مدرسه امام خمینی (ره) به تدریس پرداخته ام. هم اکنون نیز در مدرسه امام خمینی (ره) و مرکز تخصصی حدیث حوزه در موضوعات مرتبط با علوم حدیث مشغول به تدریس می باشم.

در سال 1384 به عضویت هیئت علمی جامعه المصطفی (ص) در آمدم. و از سال 1388 تا کنون عهده دار مدیریت گروه علوم حدیث می باشم. 

از سال 1377 در مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی در بخش شبکه اینترنت مشغول به کار شدم. از سال 1379 تا 1382 مدیر پایگاه اطلاع رسانی حوزه بودم و از سال 1382 تا سال 1387 به عنوان معاون شبکه مرکز و از آن زمان تا 1389 به عنوان قائم مقام معاونت پژوهشی و پس از آن نیز به عنوان جانشین ریاست مرکز مشغول به فعالیت می باشم.